Autoservis, Brno - Královo pole

Stane-li se vám v Brně a okolí nehoda, máte-li defekt, závadu, poruchu nebo potřebujete-li provést pravidelnou údržbu, obraťte se na nás. Jsme schopni vám zajistit odtah vozidla do našeho autoservisu v Brně, Královo Pole.

Nejčastěji prováděné opravy

Mezi nejčastější opravy, které v našem autoservisu provádíme, jsou opravy brzdového systému, systému odpružení a výměny svíček a řemenů.

Obraťte se na nás v případě:

  • výměna svíček
  • výměna rozvodových řemenů
  • výměna pružin
  • výměna tlumičů
  • výměna brzdových desek
  • výměna brzdové kapaliny
  • výměna brzdových kotoučů
  • diagnostika motorů
  • atd.

Diagnostika

Dobře provedená diagnostika by měla být automatickou součástí každé započaté opravy. Díky našemu modernímu vybavení jsme schopni provést diagnostiku motoru. Diagnostiku motorů provádíme za pomocí výpočetní techniky. Díky včasně diagnostikované závadě šetříte peníze za práci i náhradní díly. Správně provedená diagnostika také vede k výměně právě těch náhradních dílů, které váš motor potřebuje. Nenechávejte vyměňovat díly vašeho motoru metodou pokus-omyl!

Opravy startérů

Porucha startéru patří k častým závadám, které se na vozidlech vyskytují. Pokud vám startér vypoví službu, není vhodné vozidlo "roztláčet" a pokoušet se je takto nastartovat. Důsledkem takové manipulace může být vznik závady další. Zde doporučíme zvolit odtah, kdy si váš automobil naložíme na naše odtahové vozidlo a přivezeme k nám. V našem brněnském servisu následně vyhodnotíme možnost opravy startéru. Pokud není bezpodmínečně nutné, startéry nevyměňujeme za nové, ale opravujeme! Oprava startéru vychází mnohem levněji než startér nový.

Opravy alternátorů

Závada alternátoru je opět častou závadou na dnešních automobilech. U většiny závad alternátorů ale není třeba vůz odtahovat. Správná funkce alternátoru úzce souvisí s dobíjením autobaterie a s napájením elektrických zařízení automobilu během jízdy. I přes vadný alternátor lze k našemu autoservisu v Brně dojet i když se nacházíte několik desítek kilometrů od Brna :-). Dojedete do našeho autoservisu a my se o váš nefunkční alternátor postaráme. Opět zde není potřeba ve všech případech alternátor měnit za nový. Výměnu alternátoru provádíme až na posledním místě. Většinou provádíme opravu či repasi alternátoru. Opět zde vítězí tato oprava nižší cenou. Dobře opravený alternátor vám poslouží téměř stejně tak dobře, jako nový.

Opravy výfuků, výměna výfuků

Prasklý či prorezivělý výfuk může způsobit zvýšenou spotřebu paliva. Prasklý výfuk bývá důvodem k opakování STK. I drobná prasklina na výfuku pro vás může znamenat, že vás zahraniční policejní kontrola vrátí zpět do ČR a výrazně tím ovlivní náklady a harmonogram služební cesty či dovolené. Často není potřeba měnit starý díl výfuku za nový. Důvodem, proč je výfuk prorezivělý, může být jen trvalá kondenzace vody a její působení na plech v jednom místě. V takovém případě je vhodné výfuk vyvařit. Upadená vzpěra rovněž nemusí být důvodem měnit celý díl výfuku za nový. Opravy výfuků provádíme v našem autoservisu v Brně, Královo Pole. Pokud je třeba výměna dílu, zajistíme (většinou do druhého dne) objednání a výměnu dílu náhradního.

Oprava chladiče

Pro správnou funkci motoru je třeba naprosto stoprocentní funkce chladícího systému. Netěsnost chladícího systému (většinou způsobená netěsným chladičem) způsobí přehřívání motoru, zvýšenou spotřebu a sníženou životnost. Pokud ve vašem vozidle objevíte prasklý chladič (většinou poznáte podle vlhkého místa v okolí praskliny), je vhodné závadu co nejdříve odstranit. Pokud je to možné, provedeme opravu chladiče. Vážnější poškození (zejména po nehodě) řešíme výměnou chladiče. Při opravě chladiče nebo jeho výměně dochází k vypuštění kapaliny z chladícího systému a po opravě je stará kapalina (směs) nahrazena novou. Naši odborníci vám zpracují kalkulaci opravy chladiče či jeho výměny a sdělí vám, jaké jsou technické možnosti.

Ekologická likvidace autovraků

Pokud již vaše vozidlo dosloužilo, postaráme se o jeho ekologickou likvidaci. V této souvislosti vám poskytneme odborné poradenství, abyste provedli likvidaci vašeho vraku dle platných právních norem. Automobil dnes není možné pouze odstavit na vrakoviště. Je třeba jej odhlásit z evidence, odevzdat registrační značky, odhlásit povinné ručení atd. Svěřte nám své starosti a nechejte nás zlikvidovat vrak za vás.

2006-2024 © Pneuservis André. Poděbradova 55. Brno, Czech Republic